بلیط چارتر,بلیط چارتر هواپیما،الهام سیر - اماکن تفریحی کرمان
بلیط چارتر
بلیط چارتر

الهام سیر

شرکت مسافرت هوایی و گردشگری

یکشنبه, 17 مرداد 1395 ساعت 12:15

اماکن تفریحی کرمان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پارک جنگلی قائم کرمان (جنگل پردیسان قائم کرمان)
خاک شهر کرمان در حاشیه شرقی خود، بستر بزرگ ترین جنگل دست کاشت ایران است، پردیسان قائم جنگلی با ۲۳۰ هکتار مساحت که سایه یک بخش آن آسایشگاه مردم دود و دم زده ی شهر شده است. در این شرایط، ضروری است که برای حفظ مسایل زیست محیطی آن ، چاره ای اساسی اندیشیده شود تا هرگز حتی یک شاخه از این جنگل از بین نرود. جنگل قائم با درختان بیشمار خود، شش دهه است که بی وقفه، این شهر را، سرپا نگه داشته است. این جنگل، از مساحت ۳۰۰ هکتاری خود، ۷۰ هکتار رو در طول سالیان سال از دست داده اما هنوز هم از اصلی ترین بخش فضای سبز شهر کرمان است. این جنگل در سال های اخیر به ویژه، از سوی مردم شهر کرمان مورد توجه فراوان قرار گرفته. تازه آمفی تئاتر هم داره و کلی مراسم مختلف هم توش اجرا می شود.پارک جنگلی قائم در کرمان از جمله تفرج گاه¬ های مهم این شهرستانه. یه طبیعت زیبا که گردشگرای زیادی رو به خودش جذب می کند.
 اين جنگل، خود بار بخش زيادي از تاريخ کرمان را بر دوش مي‌کشد؛ هم محل وداع با عزيزان و هم بخش اصلي فضاي سبز شهر کرمان که قسمت اعظم ريه‌هاي شهر را نيز در بر مي‌گيرد و حالا رفته رفته روي توسعه‌يافتگي را نيز تجربه مي‌کند و مي‌رود تا عاملي باشد براي توسعه گردش و گردشگري. زيارتگاه معروف به “سيد حسين” که يکي از قديمي ترين زيارتگاه هاي کرمان است به نحو خيره کننده اي بين کوه و جنگل دست کاشت قائم قرار گرفته است و کرماني ها مراسم و مناسبتهاي مختلفي را در اين مکان برگزار مي کنند. همچنين در حاشيه کوه و جنگل قائم و در جوار مزار شهدا، مهديه مسجد صاحب الزمان قرار گرفته که با جذابيت معنوي بسيار بالاي خود، هر هفته ميزبان منتظران ظهور امام زمان(عج) است. همچنين از ديگر امکانات اين جنگل مي توان به ايجاد يک واحد آتش نشاني در مرکز جنگل قائم اشاره کرد که احتمال بروز هرگونه خسارت در اثر آتش سوزي را از بين ببرد. افزايش مساحت اين جنگل در بخش غربي بزرگراه و نيز دامنه‌ها و دره‌هاي اين محدوده، محدود کردن سطح ساخت و سازها تا حد مناسب و نيز بومي‌سازي و متناسب‌سازي ساختمان‌ها و تاسيسات در دست اجرا، تقويت مديريت جنگل و ايجاد بخش‌هاي نگهداري و حفاظتي چون محيط‌باني و جنگل‌باني که در چارچوب برنامه‌هاي فني و کارشناسي انجام وظيفه کنند و نيز تبديل اين فضا به کارگاهي جهت ارتقاي فرهنگ شهروندي از منظر زيست‌محيطي با اجراي طرح‌هاي آموزشي و نيز افزايش امکاناتي که شهروندان را به سمت يادگيري و عادت کردن به حفظ محيط‌زيست ترغيب مي‌کند که مي‌تواند علاوه بر پايداري اين جنگل، کارکرد و نقش تازه‌اي را در زندگي مردم ايفا کند.
آدرس: ایران - کرمان - کرمان حاشیه شرقی کرمان، کنار بلوار قائم

 

 

دشت لوت (کویر لوت(

دشت لوت ۲۵مین بیابان بزرگ جهان ، به صورت بیابان وسیع ماسه ای و ریگی، محدوده ای است بین استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان .بیابان لوت بین دو گسل نهبندان در شرق و نای بند در غرب قرار دارد.هسته آن در سال‌های ۲۰۰۴، ۲۰۰۵، ۲۰۰۶، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ گرم‌ترین نقطه بر سطح کره زمین شناخته شده است که بیشترین آن در سال ۲۰۰۵ با بیشینه دمای ۷۰٫۷ درجه سانتیگراد ثبت گردیده است. دانشمندان علت گرمای بالای آن را رنگ تیره و خشکی سطح آن دانسته‌اند که موجب جذب گرمای خورشید می‌شود. در دشت لوت چاله ها یا حوضه های محلی متعددی وجود دارد که هرکدام دسته ای از رواناب های سطحی اطراف را دریافت می کنند. همچنین در  دشت لوت پهنه های کویری عمدتا در داخل یا حاشیه این حوضه ها (چاله های محلی) و یا در قسمتی از مسیر جریان های فصلی و موقتی پدید آمدند. به طور کلی وسعت کویر در دشت لوت نسبت به زمین های ماسه ای و ریگی چندان زیاد نیست و یا به عبارتی از چنان اهمیتی برخوردار نیست که بتواند بر چشم انداز طبیعی آن تاثیر گذار باشد . از این نظر دشت لوت درست در مقابل دشت کویر قرار دارد که بیشتر وسعت آن را کویر پوشش داده است؛ بنابراین همان طور که محققان جغرافیا در نوشته های خود به کرات تاکید کرده اند، اطلاق کویر لوت بر این واحد صحیح نیست و باید از آن به عنوان دشت لوت یا بیابان لوت نام برد.

آدرسایران - کرمان - کرمان محدوده ای در منطقه جنوب شرقی ایران بین استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان است.

 

 

آبشارهای سیمک
آبشارهای سیمک در ۳۵ کیلومتری شمال کرمان و در منطقه کوهپایه واقع شدند. وجود امکانات و زیر ساخت های مناسب به خصوص اردوگاه سیمک که تحت مدیریت آموزش و پرورش قرار دارد باعث شده است تا گردشگران فراوانی در طول سال زمان خود را در این منطقه بگذرانند. ۱۳ آبشار منطقه سیمک نیازمند صعود و فرودهای فنی و بیشتر مورد توجه کوهنوردان و صخره نوردان است. این منطقه به مرکزیت روستای ده لولو مشتمل بر ۱۶۱ روستا است. تابلوی اردوگاه شهید باهنر نشانه ای است که شما را از جاده اصلی جدا می کند. بعد از گذشتن از روستاهای درب انارستان - سیمک - اسلام آباد - عبدل آباد و روستای درب آسیاب باید وارد اردوگاه شهید باهنر شوید. از آنجا هم تا تنگه سیمک که به آن دره بُندر کوهپایه هم می گویند حدود ۳ کیلومتر جاده سنگچین و مناسب است. سیمک نام تنگه ای بسیار زیبا و کم نظیر در شمال روستای کوهپایه کرمان است. عرض این تنگه بسیار کم و بین سه تا پنج متر است و دیواره های بسیار بلند دو طرفش را احاطه کرده است. در لابه لای صخره های این تنگه آشیان پرندگان جلوه خاصی به این منطقه داده است.
آدرس: ایران - کرمان - کرمان ۳۵ کیلومتری شمال کرمان

 

 

پارک جنگلی شهید باهنر کرمان

پارک جنگلی «شهید باهنر» با مساحت 258 هزار و 900 مترمربع است که 3260 مترمربع آن به فضای سبز اختصاص داده شده است جزء اموال منابع طبیعی است که شهرداری کرمان آن را اجاره کرده است. در این پارک گیاهان و درختان مختلفی نظیر کاج، سرو، نارون و زیتون تلخ کاشته شده است که تعداد درخت‌ها و درختچه‌های آن به بیش از ده هزار اصله می‌رسد.
این پارک در سال 1383 مورد به‌سازی و بازسازی قرار گرفت، به طوری که علاوه بر ‌به‌سازی وسایل و امکانات موجود در این پارک، امکانات مختلف دیگری به این مجموعه اضافه شد که در بخش رفاهی می‌توان به 50 سکوی اقامتی، شش آلاچیق، نمازخانه، مبلمان پارکی، تابلو شارژ تلفن همراه، کباب‌پز، مهمان‌سرا، پارکینگ، دکه‌ی مواد غذایی، رستوران و کافی‌شاپ اشاره کرد. در این مجموعه دو سرویس بهداشتی با 14 چشمه‌ی بهداشتی وجود دارد که با فاصله‌ای مناسب از یک‌دیگر قرار گرفته‌اند. نصب 16 اتاقک اسکان موقت، به صورت ردیفی در قسمتی از این پارک ویژگی خاصی به این مجموعه داده است به طوری که در طول سال به خصوص ایام نوروز در اختیار مسافران و مهمانان نوروزی قرار می‌گیرد.علاوه بر موارد ذکر شده در این پارک دو آبسردکن، سه شیر آب برای شست‌وشو و هم‌چنین چهار سکوی سنگی مجهز به تعدادی شیرآب وجود دارد. با توجه به این‌که آب سه سکوی این پارک، از تلمبه تأمین می‌شود فقط برای شست‌وشو قابل استفاده است و آب یک سکوی آن شهری است که قابل آشامیدن است. نصب وسایل تندرستی، شش میز تنیس، زمین بسکتبال، زمین والیبال، زمین فوتبال، پیست دوچرخه سواری از امکانات ورزشی موجود در این پارک است که این مجموعه روزهای زوج جهت استفاده به بانوان اختصاص دارد.   از جمله امکانات و وسایل تفریحی و بازی پارک جنگلی «شهید باهنر» نیز می‌توان به تاب، سرسره، سرسره‌ بادی، استخر توپ، منوریل، ماشین برقی، کشتی آپلو، ماشین‌رانی، کشتی صبا، اشاره کرد.

آدرس: ایران - کرمان - کرمان بلوار شهید صدوقی

 

 

دره شنگستان (وامق آباد)
منطقه ییلاقی کوهپایه در فاصله ی تقریبی ۳۰ کیلومتری در شمال شهرستان کرمان قرار دارد. دشت و دامنه٬ رودخانه٬ آبشارها و آبادی های کوهپایه یکی از مهمترین مقاصد برای گذراندن اوقات فراغت کرمانی ها محسوب میگردد. منطقه ای که علاوه بر زیباییهای پایین دست٬ در مسیرهای بالا دست٬ بخصوص مسیرهای صعود به قله سیمک یا کوه گهر٬ که یکی از زیباترین مسیرهای کوهپایه ای استان کرمان است٬ میزبان جلوه های دلپذیر طبیعت میباشد. طول دره در حدود ۵ کیلومتر و در ارتفاع متوسط ۲۲۰۰ متری از سطح دریا واقع است. این دره مسیر صعود به قله گهر کرمان با ارتفاع ۳۲۱۸ متر است. روستای وامق اباد و شنگستان در امتداد رودخانه درختنگان و در منتهی الیه شمال غربی منطقه کوهپایه واقع شده است.مسیر رودخانه از روستای شنگستان تا سرچشمه های رودخانه،در دره ای بسیار زیبا و دیدنی قرار گرفته و فرود رودخانه از صخره ها و سنگها آبشارهای متعدد و دلفریبی را ساخته که زبان هر بیننده ای را به ستایش باز مینماید.انبوه درختان بید و زرشک و…در دو سوی رودخانه بهشتی ارام و زیبا را ساخته که مأمن پرندگان زیبا و خوش الحان شده است.نوار سبز رنگ و سحر آمیز درختنگان تا دوراهی سیمک و گهر که محل چشمه سار اصلی رودخانه است امتداد میابد.
توجه داشته باشید که روستاییان ورودی دره را با فنس هایی محصور کرده اند و درب ورودی برای آن نهاده اند تا از تردد خودروها جلوگیری شود. این مسیر، جاده اختصاصی ساکنان روستاهای بالا دست است. برای پیمایش این دره عبور چند دفعه ای از عرض رودخانه و پریدن از روی سنگهای که هیجان خاصی را هم دارد اجتناب ناپذیر است. . دو ساعت بعد با گذر از چند باغ زیبا درختهای هلو  و زردآلو و البته آلوچه  روستای ده حسین قرار دارد که به نام تنها ساکن آن آ قای حسین سیف الله نامگذاری شده است . از روستای ده حسین به بعد پوشش گیاهی قدری تغییر میکند و مستلزم عبور از بین درختان بید و زرشک است. یک ساعت و نیم پس از روستای ده حسین اولین آبشار منطقه را مشاهده می کند . آبشار زیبا که از بالای صخره ای صاف و بزرگ به پایین سرازیر میشود. پس از آبشار اول، دو آبشار دیگر در مسیر وجود دارد. برای بازدید از این دو آبشار باید مسیر تنگه را ادامه داد که مسیری دشوارتر است زیرا دره تنگ تر و عبور از ان کمی مشکل تر میشود.
آدرس: ایران - کرمان - کرمان

 

 

 

 

 

 

 

بازدید 158 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 02 شهریور 1395 ساعت 09:39
Super User

آخرین‌ها از Super User

مطالب مرتبط

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بازگشت به بالا

تور های لحظه آخری