بلیط چارتر,بلیط چارتر هواپیما،الهام سیر - تهران در یک نگاه
بلیط چارتر
بلیط چارتر

الهام سیر

شرکت مسافرت هوایی و گردشگری

سه شنبه, 29 تیر 1395 ساعت 12:02

تهران در یک نگاه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تهران

 

تهرانبزرگ‌ترین شهر وپایتختایرانو مرکزاستان تهراناست. جمعیّت آن ۸٬۲۴۴٬۵۳۵ نفر استو بیست و پنجمین شهر پرجمعیّت جهان به شمار می‌آید. .تراکم جمعیّت در تهران بین ده هزار و هفتصد تا بیش از یازده هزار تن در هر کیلومتر مربّع برآورد می‌شود که بنابر آمار بیستمین شهر پرتراکم جهان است. مساحت این شهر ۷۳۰ کیلومتر مربّع است.

تهران یکی از بزرگ‌ترین شهرهایغرب آسیاو بیست و هفتمین شهر بزرگ دنیا است. شهر تهران، تهران در پهنه‌ای بین دو وادی کوه و کویر و در دامنه‌های جنوبی البرز گسترده شده و ۱۱۹۰ متر از سطح دریا فاصله دارد. این شهر از سمت جنوب به کوه‌های ری و بی‌بی‌شهربانو و دشتهای هموار شهریار و ورامین و از شمال به واسطه کوهستان محصور شده‌است.

از دهه ۱۳۴۰ تهران مرکز جذب مهاجران زیادی از سرتاسر ایران بوده‌است. ساکنان اصلی تهراناقوام فارسی‌زبانبودند، هم اکنون مردم از اقوام مختلفی در این شهر زندگی می‌کنند. در تهران مردم به زبانفارسیبا یکدیگر گفتگو می‌کنند. بیشتر مردم در این شهر زبان فارسی بالهجه تهرانیدارندساختار اداری ایران در تهران متمرکز شده‌است. تهران به ۲۲ منطقه، ۱۳۴ ناحیه )شاملریوتجریش( و ۳۷۰ محلّه تقسیم شده‌است.

نماد شهر تهرانبرج آزادیاست.برج میلادنیز نماد دیگر آن به حساب می‌آید.

    بلیط چارتر

بازدید 261 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 29 تیر 1395 ساعت 19:31
Super User

آخرین‌ها از Super User

مطالب مرتبط

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بازگشت به بالا

تور های لحظه آخری